دیزل مولد امید

درباره ما


معرفی شرکت
 شرکت دیزل مولد امید تولید و تامین کننده دیزل ژنراتور و محصولات وابسته با بیش از ده سال تلاش و کسب تجربه و دانش فنی در رابطه با دستگاه های مولد برق،ساخت تابلو های سنکرون و اتوماتیک و تعمیرات این مولدها و ساخت اتاقک و کانتینر متناسب با دستگاه های دیزل ژنراتور و تعمیرات آنها یکی از پیشگامان در این زمینه بوده و در سال1388به ثبت رسیده و فعالیت رسمی خود را شروع کرده وهم اکنون یکی از برند های خوش نام و مقتدر در صنعت دیزل ژنراتور ایران میباشد.
شرح فعالیت های این شرکت به شرح ذیل است:

    ►  اجرای کامل  پروژه های EPC واحد ها و نیروگاهی مقیاس کوچک گازی و یا دیزلی 
    ► انجام تست و پیش راه اندازی نیروگاه های مقیاس کوچک و انواع دیزل ژنراتورها
    ► برگزاری دوره های آموزش دیزل ژنراتور و تجهیزات وابسته
    ►  تامین و تولید دیزل ژنراتور از رنج 10تا 3300 کاوآ از معتبرترین برند های دنیا
    ►  طراحی و ساخت اطاقک های سایلنت دیزل ژنراتور و کانتینر های مخصوص دیزل     ژنراتور های بزرگ
    ► مشاوره و بهینه سازی در انتخاب سایز دیزل ژنراتور در پروژه های بزرگ و کوچک
    ►  تامین و تولید دیزل ژنراتور های سیار 

اکنون شرکت دیزل مولد امید با یک دهه فعالیت قادر به ارائه خدمات و محصولات مذکور در کلیه نقاط کشور و کشورهای همسایه می باشدو مفتخر است که با ارائه خدمات خود در مناطق دور گرمسیری،دریاها،ارتفاعات بالا و یا در سایت های حساس و... مورد اعتماد مشتریان داخلی و خارجی خود قرار گرفته است.

    -دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتور(Diesel Generator)یا مولد دیزل در واقع مجموعه ای از قطعات مکانیکی و الکترونیکی شامل متعلقاتی مانند : شاسی، اطاقکی برای محافظت و کاهش صدا و سیستم‌ کنترل، قطع کننده مدار، مولد گرما و … است که هدف نهایی آن تولید برق با توان و قدرت های مختلف در مکان های مورد نیاز می باشد.

-برند های دیزل ژنراتور

 -دیزل ژنراتور کامینز   (Cummins)

 -دیزل ژنراتور کاترپیلار   (Caterpillar)

 -دیزل ژنراتور    (Volvo)

 -دیزل ژنراتور پرکینز    Perkins))

 -و .......   (دیزلی و گازی)
 

-تاریخچه دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها وجود خود را مدیون دو مخترع هستند. اولین نفر، مخترع اولین  ژنراتور "میشل فارادی"و نفر دوم مخترع موتور دیزل، "رادولف دیزل" است. میشل فارادی کمک زیادی به بهبود وضع زندگی انسان کرده و تا آنجا که می دانیم بیشتر توسعه های امروزی در الکتریسیته مدیون اختراعات وی است.

میشل فارادی فردی متواضع با ذاتی کنجکاو بود. او در کودکی به عنوان شاگرد در صحافی کار می کرد. او در آن مغازه به علم خود افزود و هر کتابی که در دسترس او قرار می گرفت را مطالعه می کرد. او علاقه بسیاری به مفهوم انرژی و نیرو داشت. این علاقه مندی مسیر زندگی او را عوض کرد و در نهایت او تبدیل به فیزیکدان و شیمیدان معروفی شد.در سال ۱۸۳۱ او توانست القای الکترومفناطیسی را کشف کند که منجر به ساخت و توسعه ژنراتورهای مدرن  شد. او برای کشف القای الکترومفناطیس از آنچه که خود آن را حلقه القایی می نامید، استفاده کرد. با استفاده از اثر الکترومغناطیس جریان در یک سیم، الکتریسیته در سیمی دیگر تولید و یا القا می شود. این اولین ترانسفورماتور بود. با تحقیقات بیشتر بر این اثر پروسه القای مغناطیسی- الکتریکی کشف شد که محصول جریان الکتریکی ثابت است.او با استفاده از اتصال T شکل، دو تکه سیم را به یک دیسک مسی متصل کرد. او این دیسک را میان دو قطب آهنربا حرکت داد و از این طریق توانست جریان مستقیم پیوسته ایجاد کند. این اولین ژنراتوری بود که ساخته شد. از این دست آزمایشات منجر به تغییرات اساسی در ژنراتورها شد که ما امروزه با آن آشنا هستیم.

با این حال، دیزل ژنراتورها توسعه و گسترش خود را مدیون مخترع خود، "رادولف دیزل"، هستند. او کار خود را به عنوان مهندس یخچال آغاز کرد ولی در ادامه کار خود را بر طراحی موتورهای گرمایی ادامه داد. او در سال ۱۸۹۲ اختراعی ثبت کرد. این اختراع مربوط به روش طراحی موتورهایی بود که احتراق آنها در سیلندر اتفاق می افتد. او بر روی این موضوع کار کرد و موفق شد موتور دیزلی با راندمان ۷۵% تولید کند.

ترکیب موتور دیزلی او با ژنراتور، ژنراتور دیزلی که امروزه با آن آشنا هستیم را ایجاد کرد. طراحی او نسبتا بزرگ بود و وزن سنگینی داشت، همچنین به عنوان ژنراتور کاربرد صنعتی بیشتری پیدا کرد. از ژنراتور دیزلی در خطوط انتقال قدرت و دستگاه های الکتریکی و آبی استفاده شد. سپس از دیزل ژنراتور در حفاری معدن و صنعت نفت نیز استفاده گردید. ژنراتور دیزلی به بیان ساده، ترکیبی از موتور دیزل و ژنراتور الکتریکی است و به دلیل اینکه کاربردهای گسترده ای دارد همواره مورد استفاده قرار گرفته است.

دیزل ژنراتور انتخاب بسیاری از شرکت های بزرگ است زیرا در کارهای صنعتی به خوبی وفق پیدا می کنند. عامل بازدارنده اصلی برای استفاده از این ژنراتورها در صنایع کوچک تر، این حقیقت است که دیزل ژنراتورها پر سروصدا هستند، هرچند تلاش های بسیاری در این زمینه صورت گرفته و ژنراتورهای امروزی بسیار سروصدا کمتری از ژنراتورهای اولیه دارند، به صورتی که می توان این ژنراتورها را با ژنراتورهای گازوئیلی مقایسه کرد. این دیزل ژنراتورها امکانات بیشتری مانند مصرف به صرفه سوخت و کاهش هزینه های نگه داری دارند که می توان استفاده گسترده از آنها در صنعت را توضیح دهد.

به صورت معمول، موتورهای دیزل همواره پر سروصدا و بد بو در نظر گرفته شده و به نسب موتورهای دیگر بیشتر در کامیون ها، تاکسی ها و ون ها استفاده می شوند. با اینحال موتورهای دیزل و کنترل سیستم تزریق آنها اصلاحات گسترده ای به خود دیده است و در دهه ۸۰ تغییرات زیادی بر آنها اعمال شده است. در سال ۱۹۸۵ در بریتانیا تقریبا ۶۵۰۰۰ خودرو دیزلی فروخته شد (حدود 3.5% از کل خودرو های دیزلی فروخته شده در آن سال)، این مقدار در سال ۱۹۸۰ تنها ۵۳۸۰ خودرو بود.

محفظه احتراق به منظور توربولانس طراحی شد تا سوخت و هوا با نسبت مناسب با هم ترکیب شوند. بخش اصلی و انتهایی موتور باید قوی تر از موتورهای بنزینی باشد. در محفظه احتراق، به پیستون احتراق بدون جرقه نیاز است زیرا ترکیب سوخت و هوا از طریق  گرما فشرده شده آتش می گیرد. محفظه احتراق با استفاده از شمع گرمکن پیش گرم می شود.

بسیاری از خودروهای دیزلی بر اساس موتور بنزینی طراحی شده اند، اما ویژگی اصلی آنها تحمل فشار بالا است. سوخت از طریق پمپ تزریق و واحد اندازه گیری تامین می شود. این واحدها معمولا در کنار بدنه موتور نصب می شوند. نیاز به سیستم احتراق الکتریکی در این موتورها نیست.

مشخصات فنی دیزل ژنراتور یکی از مهم ترین قسمت ها در خرید دیزل ژنراتور میباشد که قبلا در مطلبی با عنوان " مشاوره خرید دیزل ژنراتور "(راهنمای خبری اصلی موتورهای دیزلی نسبت به موتور ها بنزینی هزینه اجرا و فعالیت بسیار کمتر آنها است. بخشی از این برتری مربوط به راندمان زیاد حاصل از نرخ فشردگی بالا در موتورهای دیزل و بخشی از آن مربوط به هزینه پایین تر سوخت دیزل است. با اینحال اختلاف قیمت سوخت متفاوت است، و اگر در منطقه ای زندگی می کنید که هزینه سوخت دیزل بالا است، ممکن است کمی از برتری این خودرو ها به نسبت موتورهای بنزینی کاسته شود. همچنین بازه ای که ماشین باید سرویس شوند نیز نسبتا بیشتر است. اما روغن موتور در موتورهای دیزل به نسبت بنزینی، باید با تناوب بیشتری تعویض شود.

محدودیت اصلی خودروهای دیزل چیست؟
در مقایسه با خودروهای بنزینی این است که در ظرفیت یکسان، راندمان کمتری دارند. یکی از راه های حل این مشکل، افزایش اندازه موتور است. اما اینکار اغلب منجر به افزایش قابل توجه وزن موتور می شود. برخی از تولیدکنندگان به موتورها خود توربوشارژر اضافه می کنند تا از این طریق راندمان آنها را بالا ببرند. کمپانی های روور، مرسدس، آئودی و فلکس واگن از تولیدکنندگانی هستند که توربو دیزل می سازند.

 

  -مشخصات اصلی دیزل ژنراتورید: به آن اشاره شد در این مطلب از وب سایت شرکت دیزل کو یک لیست از مشخصات فنی دیزل ژنراتور به طور مثال برای شما تهیه کرده ایم تا ضمن آشنایی بیشتر با این موضوع در هنگام خرید دیزل ژنراتور به آن ها توجه لازم را داشته باشید.

   -مشخصات فنی دیزل ژنراتور

- مدل موتور
- برند موتور
- سیستم خنک کننده آب
- قطر سیلندر
- کورس پیستون دیزل ژنراتور
- نسبت تراکم
- سیستم هوادهی ( توربوشارژ - اینترکولر توربوشارژ - اینترکولر )
- حجم سیلندر
- نوع گاورنر دیزل ژنراتور
- ظرفیت کل روغن
- تعداد سیلندر
- چیدمان سیلندر
- قدرت موتور دیزل ژنراتور
- سرعت

نکات قابل توجه در راه اندازی یک دیزل ژنراتور عبارتند از:

از ریخته شدن سوخت (گازوییل) بروی بدنه (دستگاه) دیزل ژنراتور، آلترناتور، استارت، هیتر، دینام و باطری جلوگیری نمایید.

اتصالات مربوط به سیستم سوخت رسانی (از لحاظ نشتی ، پارگی ، ضربه و خمیدگی) را همیشه کنترل نمایید.

از وصل بودن سیم ارت (زمین) و عدم وجود الکتریسته ساکن در تانک سوخت دیزل ژنراتور اطمینان حاصل کنید.

از قرار دادن مواد اشتعال‌زا ( سوخت اضافی ، روغن و …. ) در کنار دیزل ژنراتور جلوگیری نمایید.

از میزان توان خروجی موتور (دیزل ژنراتور) اطمینان حاصل نمایید که در صورت افزایش بیش از حد مجاز دور موتور دیزل ژنراتور، احتمال آتش سوزی وجود دارد.

از وجود کپسول آتش‌نشانی (پر و قابل استفاده) که حاوی پودر و گاز CO2 می‌باشد اطمینان حاصل کنید

از اتصالات کابل‌های ورودی و خروجی دیزل ژنراتور از لحاظ شل بودن و لقی اطمینان حاصل کنید.

محل نگهداری باطری دستگاه به دور از مواد اشتعال‌زا باشد.

                                                                                                                                                                                  

 

ردیف عنوان تاریخ ثبت سایز فایل تعداد بازدید دانلود
1
رزومه شرکت
1394/07/13 710.00kb 471